Sedmimílové skákací boty nejsou jako ty, které znáte z pohádek!

Když se řekne sedmimílové skákací boty, většině lidí se v hlavě okamžitě zobrazí obrázek pověstných kouzelných střevíců, které svému majiteli slibovaly „co krok, to sedm mil“. Naše sedmimílové skákací boty vás sice nepřenesou sedm mil daleko, ale zato vám umožní užít si hromadu zábavy, nakopnout k aktivitě celé své tělo, skákat hodně vysoko a vyzkoušet úplně jiný druh pohybu. A jsme si jistí, že vás to bude bavit!

Zdroj: WIRED, Youtube

Proč vyzkoušet sedmimílové skákací boty?

Protože je to zábava, protože to není vůbec náročné a protože to může zkusit téměř každý. Důvodů, pro které stojí za to obout skákací boty, by mohlo být hned několik – tak co kdybyste si našli ten svůj a šli do toho? Zde máte pár důvodů, proč neváhat:

  • nová forma pohybu
  • zapojení celého těla
  • nenáročná aktivita
  • nekonečné množství zábavy
  • zajímavé triky
  • utužení zdraví
  • zlepšení fyzické kondice

Je skákání na sedmimílových botách náročné?

Možná se vám pouhá představa, že byste se měli pohybovat na sedmimílových skákacích botách zdá pořádně děsivá. Jednoduše máte strach, že na botách upadnete a přivodíte si nepříjemný úraz, nebo že je chůze na nich natolik technicky náročná, že se jí jednoduše nenaučíte. A víte co? Vaše obavy jsou zcela zbytečné. Vážně!

Pohybovat se na skákacích botách dokáže úplně každý. Stačí k tomu pár minut se zkušeným instruktorem, který vám ukáže, jak správně na to. Už po krátké chvilce se proto dokáže bezpečně a s jistotou s pomocí skákacích bot pohybovat. Po delším školení můžete zkusit skákat nebo se dokonce proběhnout. A to všechno beze strachu, že spadnete nebo že to nezvládnete.

Je to nebezpečné?

Není. Pohyb na skákacích botách nepředstavuje o nic větší riziko, nežli třeba jízda na kolečkových bruslích. Výhodou je, že na sedmimílových skákacích botách máte daleko větší jistotu nad svým pohybem, takže je zde přeci jen o něco menší šance, že byste na nich upadli. Doporučujeme při pohybu na skákacích botách používat ochranné pomůcky – helmu a chrániče.

Kdo všechno to může vyzkoušet?

Každý, kdo se na sedmimílové skákací boty cítí a věří si. Váhové omezení pro použití skákacích bot se udává 30 až 120 kg, takže pokud tohle váhové rozpětí splňujete, nemáte se čeho obávat. Musíte se připravit na to, že na svých nohou ponesete cca 8 kg těžké závaží, protože s botami sice můžete skákat vysoko, jako byste skoro nic nevážili, ale sedmimílové skákací boty samy o sobě nejsou lehoučké jako pírko. Takže s tím počítejte.

Vyzkoušejte tento zážitek, nebo jej darujte blízkým

MěstoDélka zážitkuPočet osobCenaZakoupení
Praha1 hodina2od 600 KčZakoupení zde
Brno1 hodina2od 870 KčZakoupení zde
Olomouc1 hodina2od 600 KčZakoupení zde
Chrudim1,5 hodiny + příprava1od 600 KčZakoupení zde